XIII Międzynarodowy Zlot Pojazdów Militarnych
"Gąsienice i Podkowy" 12-15.8.2016
Uwaga - zakończenie w poniedziałek.

Aktualności

Zarząd Stowarzyszenia Miłośników Militarnej Historii Bornego Sulinowa informuje, że

WALNE ZEBRANIE WYBORCZE CZŁONKÓW STOWARZYSZENIA ODBĘDZIE SIĘ

W DNIU 19 MARCA 2016 R O GODZINIE 15.00

W BUDYNKU KULTURALNO-OŚWIATOWYM W BORNEM SULINOWIE
PRZY AL.NIEPODLEGŁOŚCI 28 (obok czołgu)

Program zebrania poniżej.

Prezes Stowarzyszenia
Wiesław Bartoszek

więcej ... »

Żar lejący się nieubłaganie z bezchmurnego nieba, wyschnięta ziema ,która od wielu dni nie widziała kropli wody i wszędobylski kurz – w takiej scenerii przyszło działać organizatorom XII Międzynarodowego Zlotu Pojazdów Militarnych „Gąsienice i Podkowy” Borne Sulinowo 2015.

Nie bacząc na temperatury przekraczające grubo 30 stopni w cieniu, już 14 sierpnia postawiono namiot sztabowy, aby od rana 15 sierpnia rejestrować uczestników imprezy. Nie pierwszych, bo ci w liczbie kilkudziesięciu biwakowali już od kilku dni na terenach zlotowych. Potem poszło wszystko utartym od kilku lat trybem. W dzień i w noc jechały grupy. Pojazdy na kołach i te ciężkie na lawetach. W sumie do dnia 23 sierpnia zarejestrowano 3732 osoby, w tym: obywatele polscy 3454,Niemcy 224, Rosjanie 2, Anglicy 8, Francuzi 5, Holendrzy 17, Belgowie 7, Szwedzi 6, Norwegowie 7, Bułgarzy 2.

Na zlot przyjechało łącznie 1257pojazdów, w tym: pojazdów militarnych różnego typu 455 i 129 motocykli militarnych. Uczestnicy przyjechali 617 samochodami cywilnymi, przyprowadzili też 72 przyczepy mieszkalne. więcej ... »

Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Stowarzyszenia Miłośników Militarnej Historii Bornego Sulinowa odbędzie się w dniu 21 marca 2015 roku o godz. 15.00 w Budynku Kulturalno-Oświatowym w Bornem Sulinowie  Al. Niepodległości  28

10 LAT ZA NAMI
czyli o
JUBILEUSZOWYM MIĘDZYNARODOWYM ZLOCIE POJAZDÓW MILITARNYCH
„GĄSIENICE I PODKOWY” BORNE SULINOWO 2013
słów kilka

Dziesięć lat temu, w sierpniu 2004 roku, na „polu zlotowym” przy ulicy Towarowej w Bornem Sulinowie zorganizowano PIERWSZY BORNEŃSKI ZLOT POJAZDÓW MILITARNYCH. Stawiło się na nim kilkadziesiąt różnych, najczęściej lekkich pojazdów z demobilu. Gwiazdą imprezy był pojazd gąsienicowy, czołg T-34, wzbudzający ogromne zainteresowanie widzów. Była skromna parada ulicami miasta, były przejażdżki chętnych spośród publiczności na samochodach militarnych i motocyklach. Co odważniejsi wsiedli nawet na pancerz T-34. Chyba niewiele osób zdawało sobie wówczas sprawę, że oto narodziła się piękna, rozsławiająca Borne Sulinowo w kraju i za granicą impreza – MIĘDZYNARODOWY ZLOT POJAZDÓW MILITARNYCH BORNE SULINOWO. więcej … »

Zgodnie z  założonym planem II Poligon w Bornem Sulinowie miał być zimowy. Natura niestety pokazała nam swoje mało przewidywalne oblicze. Dzień rozpoczęcia imprezy – 1 lutego powitał nas  nie bardzo wiem jaką aurą-jesienną czy wiosenną? Temperatura powyżej 2 stopni, padający co rusz deszcz. Po śniegu ani śladu. Miłośnicy ekstremalnych, zimowych warunków zlotowych jednak pojawili się na obozowisku. Wieczorem było ich już ponad 400. Wiadomo, powodzeniem  zaczęła się cieszyć hala namiotowa mieszcząca „Kasyno Zlotowe”. Ta wypełniła się szybko po brzegi pojemności. Sobotni poranek 2 lutego okazał się łaskawszy. Spadło nieco śniegu, zrobiło się biało. Poligon zatem  można już było uznać za „zimowy” .Docenili to nasi uczestnicy, których coraz liczniejsze grupy zaczęły się meldować na polu i w „Sztabie Zlotu”.

więcej … »

mzpm2016
ORGANIZATORZY ZLOTU

Wirtualny spacer