IV POLIGON ZIMOWY BORNE SULINOWO 2015
ODBĘDZIE SIĘ W DNIACH 6-8 LUTEGO 2015 R.

XII MIĘDZYNARODOWY ZLOT POJAZDÓW MILITARNYCH
„GĄSIENICE I PODKOWY” BORNE SULINOWO 2015
ODBĘDZIE SIĘ W DNIACH 20-23 SIERPNIA 2015 R

Aktualności

Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Stowarzyszenia Miłośników Militarnej Historii Bornego Sulinowa odbędzie się w dniu 21 marca 2015 roku o godz. 15.00 w Budynku Kulturalno-Oświatowym w Bornem Sulinowie  Al. Niepodległości  28

plakat-zlot-2014-v3

10 LAT ZA NAMI
czyli o
JUBILEUSZOWYM MIĘDZYNARODOWYM ZLOCIE POJAZDÓW MILITARNYCH
„GĄSIENICE I PODKOWY” BORNE SULINOWO 2013
słów kilka

Dziesięć lat temu, w sierpniu 2004 roku, na „polu zlotowym” przy ulicy Towarowej w Bornem Sulinowie zorganizowano PIERWSZY BORNEŃSKI ZLOT POJAZDÓW MILITARNYCH. Stawiło się na nim kilkadziesiąt różnych, najczęściej lekkich pojazdów z demobilu. Gwiazdą imprezy był pojazd gąsienicowy, czołg T-34, wzbudzający ogromne zainteresowanie widzów. Była skromna parada ulicami miasta, były przejażdżki chętnych spośród publiczności na samochodach militarnych i motocyklach. Co odważniejsi wsiedli nawet na pancerz T-34. Chyba niewiele osób zdawało sobie wówczas sprawę, że oto narodziła się piękna, rozsławiająca Borne Sulinowo w kraju i za granicą impreza – MIĘDZYNARODOWY ZLOT POJAZDÓW MILITARNYCH BORNE SULINOWO. więcej … »

Zgodnie z  założonym planem II Poligon w Bornem Sulinowie miał być zimowy. Natura niestety pokazała nam swoje mało przewidywalne oblicze. Dzień rozpoczęcia imprezy – 1 lutego powitał nas  nie bardzo wiem jaką aurą-jesienną czy wiosenną? Temperatura powyżej 2 stopni, padający co rusz deszcz. Po śniegu ani śladu. Miłośnicy ekstremalnych, zimowych warunków zlotowych jednak pojawili się na obozowisku. Wieczorem było ich już ponad 400. Wiadomo, powodzeniem  zaczęła się cieszyć hala namiotowa mieszcząca „Kasyno Zlotowe”. Ta wypełniła się szybko po brzegi pojemności. Sobotni poranek 2 lutego okazał się łaskawszy. Spadło nieco śniegu, zrobiło się biało. Poligon zatem  można już było uznać za „zimowy” .Docenili to nasi uczestnicy, których coraz liczniejsze grupy zaczęły się meldować na polu i w „Sztabie Zlotu”.

więcej … »

foto042W wyjątkowo ciepłą i słoneczną sobotę 20 października, kończąc tegoroczny sezon zlotowy, odwiedziłli nas członkowie Military Club Tarnowo  Podgórne z rodzinami.  Pragnęli   przy okazji dać młodzieży możliwość wyszalenia się na  naszym „tankodromie” przywiezionymi pojazdami 4×4 oraz militarnymi. Dużo tego sprzętu nie przywieżli  – jeden samobieżny zestaw p.lot. ”Gepard” (na podwoziu czołgu  Leopard 1,  gąsienicowe Volvo BV202, MAN 6×6 i kilka guadów. Po sprawnym wyładowaniu sprzętu  zaczęły się jazdy po „tankodromie” i przyległym terenie udostępnianym w czasie zlotów publiczności. Gepard przemierzał góry i doliny czołgowiska.  Było w sumie pięknie i  wesoło. więcej ... »

ORGANIZATORZY ZLOTU

Wirtualny spacer
Forum