XIII Międzynarodowy Zlot Pojazdów Militarnych
"Gąsienice i Podkowy" 12-15.8.2016
Uwaga - zakończenie w poniedziałek.

Aktualności

plakat

Zarząd Stowarzyszenia Miłośników Militarnej Historii Bornego Sulinowa informuje, że

WALNE ZEBRANIE WYBORCZE CZŁONKÓW STOWARZYSZENIA ODBĘDZIE SIĘ

W DNIU 19 MARCA 2016 R O GODZINIE 15.00

W BUDYNKU KULTURALNO-OŚWIATOWYM W BORNEM SULINOWIE
PRZY AL.NIEPODLEGŁOŚCI 28 (obok czołgu)

Program zebrania poniżej.

Prezes Stowarzyszenia
Wiesław Bartoszek

więcej ... »

Żar lejący się nieubłaganie z bezchmurnego nieba, wyschnięta ziema ,która od wielu dni nie widziała kropli wody i wszędobylski kurz – w takiej scenerii przyszło działać organizatorom XII Międzynarodowego Zlotu Pojazdów Militarnych „Gąsienice i Podkowy” Borne Sulinowo 2015.

Nie bacząc na temperatury przekraczające grubo 30 stopni w cieniu, już 14 sierpnia postawiono namiot sztabowy, aby od rana 15 sierpnia rejestrować uczestników imprezy. Nie pierwszych, bo ci w liczbie kilkudziesięciu biwakowali już od kilku dni na terenach zlotowych. Potem poszło wszystko utartym od kilku lat trybem. W dzień i w noc jechały grupy. Pojazdy na kołach i te ciężkie na lawetach. W sumie do dnia 23 sierpnia zarejestrowano 3732 osoby, w tym: obywatele polscy 3454,Niemcy 224, Rosjanie 2, Anglicy 8, Francuzi 5, Holendrzy 17, Belgowie 7, Szwedzi 6, Norwegowie 7, Bułgarzy 2.

Na zlot przyjechało łącznie 1257pojazdów, w tym: pojazdów militarnych różnego typu 455 i 129 motocykli militarnych. Uczestnicy przyjechali 617 samochodami cywilnymi, przyprowadzili też 72 przyczepy mieszkalne. więcej ... »

Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Stowarzyszenia Miłośników Militarnej Historii Bornego Sulinowa odbędzie się w dniu 21 marca 2015 roku o godz. 15.00 w Budynku Kulturalno-Oświatowym w Bornem Sulinowie  Al. Niepodległości  28

10 LAT ZA NAMI
czyli o
JUBILEUSZOWYM MIĘDZYNARODOWYM ZLOCIE POJAZDÓW MILITARNYCH
„GĄSIENICE I PODKOWY” BORNE SULINOWO 2013
słów kilka

Dziesięć lat temu, w sierpniu 2004 roku, na „polu zlotowym” przy ulicy Towarowej w Bornem Sulinowie zorganizowano PIERWSZY BORNEŃSKI ZLOT POJAZDÓW MILITARNYCH. Stawiło się na nim kilkadziesiąt różnych, najczęściej lekkich pojazdów z demobilu. Gwiazdą imprezy był pojazd gąsienicowy, czołg T-34, wzbudzający ogromne zainteresowanie widzów. Była skromna parada ulicami miasta, były przejażdżki chętnych spośród publiczności na samochodach militarnych i motocyklach. Co odważniejsi wsiedli nawet na pancerz T-34. Chyba niewiele osób zdawało sobie wówczas sprawę, że oto narodziła się piękna, rozsławiająca Borne Sulinowo w kraju i za granicą impreza – MIĘDZYNARODOWY ZLOT POJAZDÓW MILITARNYCH BORNE SULINOWO. więcej … »

mzpm2016
ORGANIZATORZY ZLOTU

Wirtualny spacer