KOMUNIKAT

8 lutego 2017

Zarząd Stowarzyszenia Militarnej Historii Bornego Sulinowa informuje, ze

Walne Zebranie Sprawozdawcze członków Stowarzyszenia za rok 2016 odbędzie się w dniu 18 marca 2017 r. o godz. 16.00 w Pensjonacie „PRL” w Bornem Sulinowie, ul. Lipowa 4. W przypadku braku wymaganej czytaj dalej ...

Trzynasty– a jednak szczęśliwy – Międzynarodowy Zlot Pojazdów Militarnych „Gąsienice i Podkowy”, Borne Sulinowo 2016

15 lipca 2016

Organizacja tak wielkiej imprezy, jaką jest zlot pojazdów militarnych, zawsze powoduje u osób tym się parających dreszcz niepokoju. Uda się wszystko w terminie przygotować? Będzie odpowiednia pogoda?
Przyjedzie taki sprzęt i tacy uczestnicy jakich się spodziewamy? Tych wątpliwości i niewiadomych jest jeszcze dużo, dużo więcej. Szczególnie, że zlot roku 2016, nie dość, że trzynasty, co z reguły źle wróży, to jeszcze musiał być ze względu na układ dat – dniem świątecznym. Dzień 15 sierpnia przypadł dopiero w poniedziałek i musiał objąć dłuższy niż zazwyczaj okres.

Ekipa organizatorów zwarła zatem szeregi i wszystko wyszło pięknie. Okazało się, że trzynastka jest mimo wszystko liczbą szczęśliwą.

Pierwsze grupy uczestników, w tym duża grupa z Niemiec, wyposażone w ciężki sprzęt kołowy, zameldowały się na terenach zlotowych już 5 sierpnia. Z każdym dniem uczestników przybywało.
W tej sytuacji Sztab zlotu zaczął działać już w sobotę, rejestrując nieprzerwanie napływające rzesze miłośników militariów z całej Europy, aż do ostatniego dnia trwania imprezy – do 15 sierpnia.
W sumie, według wykazów rejestracyjnych odnotowano w sztabie zlotu przybycie: 590 pojazdów militarnych, w tym: 456 kołowych różnego typu, 24 pojazdów gąsienicowych i 110 motocykli militarnych.
Na wydzielonej części obozowej zlotowiska zameldowało się w sumie 3 674 osób.
Oprócz pojazdów militarnych zarejestrowano 794 pojazdy cywilne.

czytaj dalej ...

KOMUNIKAT

6 marca 2016

Zarząd Stowarzyszenia Miłośników Militarnej Historii Bornego Sulinowa informuje, że

WALNE ZEBRANIE WYBORCZE CZŁONKÓW STOWARZYSZENIA ODBĘDZIE SIĘ

W DNIU 19 MARCA 2016 R O GODZINIE 15.00

W BUDYNKU KULTURALNO-OŚWIATOWYM W BORNEM SULINOWIE
PRZY AL.NIEPODLEGŁOŚCI 28 (obok czołgu)

Program zebrania poniżej.

Prezes Stowarzyszenia
Wiesław Bartoszek

czytaj dalej ...

GORĄCE GĄSIENICE I PODKOWY

27 sierpnia 2015

Żar lejący się nieubłaganie z bezchmurnego nieba, wyschnięta ziema ,która od wielu dni nie widziała kropli wody i wszędobylski kurz – w takiej scenerii przyszło działać organizatorom XII Międzynarodowego Zlotu Pojazdów Militarnych „Gąsienice i Podkowy” Borne Sulinowo 2015.

Nie bacząc na temperatury przekraczające grubo 30 stopni w cieniu, już 14 sierpnia postawiono namiot sztabowy, aby od rana 15 sierpnia rejestrować uczestników imprezy. Nie pierwszych, bo ci w liczbie kilkudziesięciu biwakowali już od kilku dni na terenach zlotowych. Potem poszło wszystko utartym od kilku lat trybem. W dzień i w noc jechały grupy. Pojazdy na kołach i te ciężkie na lawetach. W sumie do dnia 23 sierpnia zarejestrowano 3732 osoby, w tym: obywatele polscy 3454,Niemcy 224, Rosjanie 2, Anglicy 8, Francuzi 5, Holendrzy 17, Belgowie 7, Szwedzi 6, Norwegowie 7, Bułgarzy 2.

Na zlot przyjechało łącznie 1257pojazdów, w tym: pojazdów militarnych różnego typu 455 i 129 motocykli militarnych. Uczestnicy przyjechali 617 samochodami cywilnymi, przyprowadzili też 72 przyczepy mieszkalne.

czytaj dalej ...

WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE

9 marca 2015

Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Stowarzyszenia Miłośników Militarnej Historii Bornego Sulinowa odbędzie się w dniu 21 marca 2015 roku o godz. 15.00 w Budynku Kulturalno-Oświatowym w Bornem Sulinowie  Al. Niepodległości  28