Aktualności

Organizacja tak wielkiej imprezy, jaką jest zlot pojazdów militarnych, zawsze powoduje u osób tym się parających dreszcz niepokoju. Uda się wszystko w terminie przygotować? Będzie odpowiednia pogoda?
Przyjedzie taki sprzęt i tacy uczestnicy jakich się spodziewamy? Tych wątpliwości i niewiadomych jest jeszcze dużo, dużo więcej. Szczególnie, że zlot roku 2016, nie dość, że trzynasty, co z reguły źle wróży, to jeszcze musiał być ze względu na układ dat – dniem świątecznym. Dzień 15 sierpnia przypadł dopiero w poniedziałek i musiał objąć dłuższy niż zazwyczaj okres.

Ekipa organizatorów zwarła zatem szeregi i wszystko wyszło pięknie. Okazało się, że trzynastka jest mimo wszystko liczbą szczęśliwą.

Pierwsze grupy uczestników, w tym duża grupa z Niemiec, wyposażone w ciężki sprzęt kołowy, zameldowały się na terenach zlotowych już 5 August. Z każdym dniem uczestników przybywało.
W tej sytuacji Sztab zlotu zaczął działać już w sobotę, rejestrując nieprzerwanie napływające rzesze miłośników militariów z całej Europy, aż do ostatniego dnia trwania imprezy – do 15 August.
W sumie, według wykazów rejestracyjnych odnotowano w sztabie zlotu przybycie: 590 military vehicle, including: 456 kołowych różnego typu, 24 pojazdów gąsienicowych i 110 motocykli militarnych.
Na wydzielonej części obozowej zlotowiska zameldowało się w sumie 3 674 people.
Oprócz pojazdów militarnych zarejestrowano 794 pojazdy cywilne. more ... »

Zarząd Stowarzyszenia Miłośników Militarnej Historii Bornego Sulinowa informuje, that

WALNE ZEBRANIE WYBORCZE CZŁONKÓW STOWARZYSZENIA ODBĘDZIE SIĘ

W DNIU 19 MARCH 2016 R O GODZINIE 15.00

W BUDYNKU KULTURALNO-OŚWIATOWYM W BORNEM SULINOWIE
PRZY AL.NIEPODLEGŁOŚCI 28 (obok czołgu)

Program zebrania poniżej.

President of the Association
Wieslaw Bartoszek

more ... »

Żar lejący się nieubłaganie z bezchmurnego nieba, wyschnięta ziema ,która od wielu dni nie widziała kropli wody i wszędobylski kurz – w takiej scenerii przyszło działać organizatorom XII Międzynarodowego Zlotu Pojazdów Militarnych „Gąsienice i Podkowy” Borne Sulinowo 2015.

Nie bacząc na temperatury przekraczające grubo 30 stopni w cieniu, już 14 sierpnia postawiono namiot sztabowy, aby od rana 15 sierpnia rejestrować uczestników imprezy. Nie pierwszych, bo ci w liczbie kilkudziesięciu biwakowali już od kilku dni na terenach zlotowych. Potem poszło wszystko utartym od kilku lat trybem. W dzień i w noc jechały grupy. Pojazdy na kołach i te ciężkie na lawetach. W sumie do dnia 23 sierpnia zarejestrowano 3732 osoby, including: obywatele polscy 3454,Niemcy 224, Rosjanie 2, Anglicy 8, Francuzi 5, The Dutch 17, Belgowie 7, Szwedzi 6, Norwegowie 7, Bułgarzy 2.

Na zlot przyjechało łącznie 1257pojazdów, including: pojazdów militarnych różnego typu 455 in 129 motocykli militarnych. Uczestnicy przyjechali 617 samochodami cywilnymi, przyprowadzili też 72 przyczepy mieszkalne. more ... »

Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Stowarzyszenia Miłośników Militarnej Historii Bornego Sulinowa odbędzie się w dniu 21 marca 2015 years at. 15.00 in the cultural and educational building in Al Borne Sulinowo. Independence 28

10 YEARS BEHIND U.S.
ie
Jubilee GOLD INTERNATIONAL MILITARY VEHICLES
"TRACKS AND HORSESHOE" BORNE SULINOWO 2013
A few words

Ten years ago, in August 2004 years, on "the zloty" Merchandise street in Sulinowo organized BORNEŃSKI FIRST MEETING MILITARY VEHICLES. Were in place for the dozens of different, most light vehicles with surplus. The star of the event was tracked vehicle, T-34 tank, arousing great interest of the audience. It was a modest parade through the streets, rides were eager audience of military vehicles and motorcycles. The braver even got armor T-34. I think many people thought then realized, that here was born of beauty, rozsławiająca Sulinowo in the country and abroad party - INTERNATIONAL MEETING OF MILITARY VEHICLE BORNE SULINOWO. more … »

ORGANISERS rally

Virtual tour